Produkte > CHEMI-CON > ELXY160EMC122MK20S
ELXY160EMC122MK20S Chemi-Con
LXYLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 46 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 804 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.34 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY160EMC122MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 46 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 804 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.34 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXY160EMC122MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY160EMC122MK20S Hersteller : United Chemi-Con al-lxy-e-140701-594503.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1200uF 16 Volt