Produkte > CHEMI-CON > ELXY500ELL820MJC5S
ELXY500ELL820MJC5S
ELXY500ELL820MJC5S Chemi-Con
LXYLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 200 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 192 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 480 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY500ELL820MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 200 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 192 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 480 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXY500ELL820MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY500ELL820MJC5S ELXY500ELL820MJC5S Hersteller : United Chemi-con lxyll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 82uF 50V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 480mA 5000h 105°C Automotive AEC-Q200 Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
ELXY500ELL820MJC5S ELXY500ELL820MJC5S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 82uF 50 Volt