Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250EC3561MK15S
ELXZ250EC3561MK15S
ELXZ250EC3561MK15S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250EC3561MK15S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 25 V.
Weitere Produktangebote ELXZ250EC3561MK15S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250EC3561MK15S Hersteller : United Chemi-Con al-lxz-e-140701-514691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 560uF 25 Volt