Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250EMC102MJ30S
ELXZ250EMC102MJ30S
ELXZ250EMC102MJ30S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 37 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.014 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.69 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250EMC102MJ30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 37 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.014 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.69 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ250EMC102MJ30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250EMC102MJ30S ELXZ250EMC102MJ30S Hersteller : Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 25 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ELXZ250EMC102MJ30S ELXZ250EMC102MJ30S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 25 Volt