Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250ETC331MH15D
ELXZ250ETC331MH15D
ELXZ250ETC331MH15D Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 365 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 730 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250ETC331MH15D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 365 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 730 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ250ETC331MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250ETC331MH15D ELXZ250ETC331MH15D Hersteller : United Chemi-Con al-lxz-e-140701-514691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 25volts 330uF 8X15