Produkte > CHEMI-CON > ELXZ250ETD102MJ30S
ELXZ250ETD102MJ30S
ELXZ250ETD102MJ30S Chemi-Con
LXZLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1000uF 10X30
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ250ETD102MJ30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 37 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.014 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.69 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ250ETD102MJ30S ELXZ250ETD102MJ30S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1000uF 10X30
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ELXZ250ETD102MJ30S ELXZ250ETD102MJ30S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 37 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.014 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.69 A @ 100 kHz
auf Bestellung 498 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 37 mOhms