Produkte > CHEMI-CON > ELXZ350ELL182MK40S
ELXZ350ELL182MK40S
ELXZ350ELL182MK40S Chemi-Con
LXZLL_e-2509067.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 1800uF 12.5X40
auf Bestellung 849 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ350ELL182MK40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.722 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.87 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ350ELL182MK40S ELXZ350ELL182MK40S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.722 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.87 A @ 100 kHz
auf Bestellung 4047 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
ELXZ350ELL182MK40S ELXZ350ELL182MK40S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 1800uF 12.5X40
auf Bestellung 496 Stücke:
ELXZ350ELL182MK40S ELXZ350ELL182MK40S Hersteller : United Chemi-con lxzll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 2870mA 7000h 105°C Automotive Bulk