Produkte > CHEMI-CON > ELXZ350ELL392MM40S
ELXZ350ELL392MM40S
ELXZ350ELL392MM40S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 3900uF 18X40
auf Bestellung 164 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ350ELL392MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 15 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.85 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ350ELL392MM40S ELXZ350ELL392MM40S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 15 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 930 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ELXZ350ELL392MM40S ELXZ350ELL392MM40S Hersteller : United Chemi-con lxzll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 3900uF 35V 20%( 18 X 40mm) Radial 7.5mm 3800mA 8000h 105°C Automotive Bulk