Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXZ500ETC101MH12D
ELXZ500ETC101MH12D
ELXZ500ETC101MH12D United Chemi-Con
LXZLL_e-2509067.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 50 Volt
auf Bestellung 2368 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ500ETC101MH12D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 220 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 194 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 485 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ500ETC101MH12D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ500ETC101MH12D ELXZ500ETC101MH12D Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 220 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 194 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 485 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 220 mOhms