Produkte > CHEMI-CON > ELXZ630ELL151MH20D
ELXZ630ELL151MH20D
ELXZ630ELL151MH20D Chemi-Con
LXZLL_e-2509067.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 150uF 8X20
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 335-339 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ630ELL151MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 210 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 276 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 690 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ630ELL151MH20D ELXZ630ELL151MH20D Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 150uF 8X20
auf Bestellung 1014 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ELXZ630ELL151MH20D ELXZ630ELL151MH20D Hersteller : United Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 210 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 276 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 690 mA @ 100 kHz