Produkte > CHEMI-CON > ELXZ630ELL182MM40S
ELXZ630ELL182MM40S
ELXZ630ELL182MM40S Chemi-Con
LXZLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 1800uF 18X40
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ630ELL182MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.926 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.21 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ630ELL182MM40S ELXZ630ELL182MM40S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.926 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.21 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2178 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ELXZ630ELL182MM40S ELXZ630ELL182MM40S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 1800uF 18X40
auf Bestellung 5 Stücke:
ELXZ630ELL182MM40S Hersteller : United Chemi-Con(UCC) LXZ_UCC.pdf Конденсатор електролітичний радіальний низькоімпедансний, С, мкФ = 1 800, Uном, В = 63, Точн, % = 20, Ir = 3,21 A, Rm, мм = 7,5, Габ. розм, мм = 18 x 40, Імпеданс, мОм = 25, Тексп, °С = -55...+125, Термін експл., г @ T,°C = 8000 @ 105,... Група товару: Ко