Produkte > CHEMI-CON > ELXZ630ETD101MJC5S
ELXZ630ETD101MJC5S
ELXZ630ETD101MJC5S Chemi-Con
LXZLL_e-2509067.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 100uF 10X12.5
auf Bestellung 2414 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ630ETD101MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 255 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 216 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ630ETD101MJC5S ELXZ630ETD101MJC5S Hersteller : United Chemi-Con LXZLL_e-2509067.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 100uF 10X12.5
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ELXZ630ETD101MJC5S ELXZ630ETD101MJC5S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 255 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 216 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 557 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 255 mOhms