Produkte > CHEMI-CON > ELXZ6R3ELL332MK20S
ELXZ6R3ELL332MK20S
ELXZ6R3ELL332MK20S Chemi-Con
LXZLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.245 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.66 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1992 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ6R3ELL332MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.245 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.66 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ6R3ELL332MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ6R3ELL332MK20S ELXZ6R3ELL332MK20S Hersteller : United Chemi-Con al-lxz-e-140701-514691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 3300uF 12.5X20