Produkte > CHEMI-CON > ELXZ6R3ELL392MK25S
ELXZ6R3ELL392MK25S
ELXZ6R3ELL392MK25S Chemi-Con
LXZLL_e-2509067.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 3900uF 12.5X25
auf Bestellung 886 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXZ6R3ELL392MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.4625 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.95 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXZ6R3ELL392MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXZ6R3ELL392MK25S ELXZ6R3ELL392MK25S Hersteller : Chemi-Con LXZLL-e.PDF Description: CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.4625 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.95 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ELXZ6R3ELL392MK25S ELXZ6R3ELL392MK25S Hersteller : United Chemi-Con al-lxz-e-140701-514691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 3900uF 12.5X25