Produkte > CHEMI-CON > ELZA160ELL562MM20S
ELZA160ELL562MM20S
ELZA160ELL562MM20S Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RAD TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5.6 mF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.244 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELZA160ELL562MM20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 16V RAD TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 5.6 mF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.244 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 100 kHz.