Produkte > CHEMI-CON > EMHB101ARA131MLH0S
EMHB101ARA131MLH0S
EMHB101ARA131MLH0S Chemi-Con
MHBRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 130UF 20% 100V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 130 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 288 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 720 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 175
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMHB101ARA131MLH0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 130UF 20% 100V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 130 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 288 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 720 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMHB101ARA131MLH0S EMHB101ARA131MLH0S Hersteller : Chemi-Con MHBRA-e.PDF Description: CAP ALUM 130UF 20% 100V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 130 µF
Voltage - Rated: 100 V