Produkte > CHEMI-CON > EMHB250ARA222MMH0S
EMHB250ARA222MMH0S
EMHB250ARA222MMH0S Chemi-Con
MHBRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
auf Bestellung 69 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMHB250ARA222MMH0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2MF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMHB250ARA222MMH0S EMHB250ARA222MMH0S Hersteller : Chemi-Con MHBRA-e.PDF Description: CAP ALUM 2.2MF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz