Produkte > CHEMI-CON > EMHB350ARA162MLN0S
EMHB350ARA162MLN0S
EMHB350ARA162MLN0S Chemi-Con
MHBRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.6MF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.6 mF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.368 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.28 A @ 100 kHz
auf Bestellung 625 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMHB350ARA162MLN0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.6MF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.6 mF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.368 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.28 A @ 100 kHz.