Produkte > CHEMI-CON > EMHB800ARA131MKE0S
EMHB800ARA131MKE0S
EMHB800ARA131MKE0S Chemi-Con
MHBRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 130UF 20% 80V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 220mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 130 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 216 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMHB800ARA131MKE0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 130UF 20% 80V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 220mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 130 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 216 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMHB800ARA131MKE0S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMHB800ARA131MKE0S EMHB800ARA131MKE0S Hersteller : Chemi-Con MHBRA-e.PDF Description: CAP ALUM 130UF 20% 80V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 130 µF
Voltage - Rated: 80 V