Produkte > CHEMI-CON > EMHS800GRA181MKE0S
EMHS800GRA181MKE0S
EMHS800GRA181MKE0S Chemi-Con
MHSRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 80V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 170mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 368 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 920 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMHS800GRA181MKE0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 80V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 170mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 368 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 920 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMHS800GRA181MKE0S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMHS800GRA181MKE0S EMHS800GRA181MKE0S Hersteller : Chemi-Con MHSRA-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 80V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 80 V
Produkt ist nicht verfügbar
EMHS800GRA181MKE0S EMHS800GRA181MKE0S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952510.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 180uF 20% 80V AEC-Q200