Produkte > CHEMI-CON > EMHS800GRA241MKG5S
EMHS800GRA241MKG5S
EMHS800GRA241MKG5S Chemi-Con
MHSRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 240UF 20% 80V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 240 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 515 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.03 A @ 100 kHz
auf Bestellung 161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMHS800GRA241MKG5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 240UF 20% 80V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 240 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 515 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.03 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMHS800GRA241MKG5S EMHS800GRA241MKG5S Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012699746_1-2524722.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 240uF 20% 80V AEC-Q200
auf Bestellung 211 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EMHS800GRA241MKG5S EMHS800GRA241MKG5S Hersteller : Chemi-Con MHSRA-e.PDF Description: CAP ALUM 240UF 20% 80V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 240 µF
Voltage - Rated: 80 V