Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMKB401ADA2R2MHA0G
EMKB401ADA2R2MHA0G
EMKB401ADA2R2MHA0G United Chemi-Con
NIPCS02119_1-2524725.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 2.2uF 400 Volt
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMKB401ADA2R2MHA0G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 400V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 26 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 39 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMKB401ADA2R2MHA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMKB401ADA2R2MHA0G EMKB401ADA2R2MHA0G Hersteller : Chemi-Con MKB_Series.pdf Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 400V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 26 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 39 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 400 V