Produkte > CHEMI-CON > EMKB401ADA3R3MJA0G
EMKB401ADA3R3MJA0G
EMKB401ADA3R3MJA0G Chemi-Con
MKB_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 10Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 37 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 55.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMKB401ADA3R3MJA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 10Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 37 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 55.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMKB401ADA3R3MJA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMKB401ADA3R3MJA0G EMKB401ADA3R3MJA0G Hersteller : Chemi-Con MKB_Series.pdf Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 400V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
EMKB401ADA3R3MJA0G EMKB401ADA3R3MJA0G Hersteller : United Chemi-Con 213579380052d6c69569fe1-1799693.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 3.3uF 400 Volt