Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMVA160ADA470ME55G
EMVA160ADA470ME55G
EMVA160ADA470ME55G United Chemi-Con
MVARA_e-2509070.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 47uF 5X5.2
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA160ADA470ME55G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm), Part Status: Last Time Buy, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 44 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 47.52 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA160ADA470ME55G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA160ADA470ME55G EMVA160ADA470ME55G Hersteller : Chemi-Con MVARA-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 44 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 47.52 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
EMVA160ADA470ME55G EMVA160ADA470ME55G Hersteller : Chemi-Con MVARA_e-2509070.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 47uF 5X5.2