Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMVA160GDA472MMN0S
EMVA160GDA472MMN0S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-552881.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 4700uF 18X21.5
auf Bestellung 300 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA160GDA472MMN0S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Last Time Buy, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.75 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA160GDA472MMN0S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA160GDA472MMN0S EMVA160GDA472MMN0S Hersteller : Chemi-Con MVARA-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.75 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 16 V