Produkte > CHEMI-CON > EMVA251ARA220MKG5S
EMVA251ARA220MKG5S Chemi-Con
MVARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 250V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 432 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA251ARA220MKG5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22UF 20% 250V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 432 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA251ARA220MKG5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA251ARA220MKG5S EMVA251ARA220MKG5S Hersteller : Chemi-Con MVARA_e-2509070.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 22uF 250 Volt