Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMVA500ARA4R7MD55G
EMVA500ARA4R7MD55G United Chemi-con
MVARA-e.PDF
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (4 X 5.2mm) SMD 18mA 2000h 85°C T/R
auf Bestellung 5450 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 495
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA500ARA4R7MD55G United Chemi-con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 27 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA500ARA4R7MD55G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA500ARA4R7MD55G EMVA500ARA4R7MD55G Hersteller : Chemi-Con MVARA-e.PDF Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 27 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 50 V