Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMVA500ATR471MKG5S
EMVA500ATR471MKG5S
EMVA500ATR471MKG5S United Chemi-con
mvara-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Surface Mount Aluminum Electrolytic CAPACITORS
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA500ATR471MKG5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 740 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.11 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA500ATR471MKG5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA500ATR471MKG5S Hersteller : Chemi-Con MVARA-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 740 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.11 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EMVA500ATR471MKG5S EMVA500ATR471MKG5S Hersteller : Chemi-Con MVARA_e-2509070.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470uF 50 Volt