Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMVA630ADA470MHA0G
EMVA630ADA470MHA0G
EMVA630ADA470MHA0G United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1952460.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 63volts 47uF 8X10
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVA630ADA470MHA0G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Last Time Buy, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 140.4 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMVA630ADA470MHA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVA630ADA470MHA0G EMVA630ADA470MHA0G Hersteller : Chemi-Con MVARA-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 140.4 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 63 V