Produkte > CHEMI-CON > EMVE160ARA332MMH0S
EMVE160ARA332MMH0S
EMVE160ARA332MMH0S Chemi-Con
MVERA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3MF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.296 A @ 100 kHz
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVE160ARA332MMH0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3MF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.296 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVE160ARA332MMH0S EMVE160ARA332MMH0S Hersteller : Chemi-Con MVERA-e.PDF Description: CAP ALUM 3.3MF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 16 V