Produkte > UNITED CHEMI-CON > EMVE161ARA330MKE0S
EMVE161ARA330MKE0S
EMVE161ARA330MKE0S United Chemi-Con
MVERA_e-2509142.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 33uF 160 Volt
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVE161ARA330MKE0S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 95 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EMVE161ARA330MKE0S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVE161ARA330MKE0S Hersteller : United Chemi-Con MVE%20Series.pdf Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 95 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 160 V