Produkte > CHEMI-CON > EMVH500ARA471MMH0S
EMVH500ARA471MMH0S
EMVH500ARA471MMH0S Chemi-Con
Chemi-Con_MVHRA_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50VDC 470uF Tol 20% 18X16.5mm AEC-Q200
auf Bestellung 184 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVH500ARA471MMH0S Chemi-Con
Description: ALUMINUM CAPACITOR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 460 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 920 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVH500ARA471MMH0S EMVH500ARA471MMH0S Hersteller : United Chemi-Con MVHRA_e-2509159.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470uF 20% 50V AEC-Q200
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 460 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 920 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V