Produkte > CHEMI-CON > EMVH630ARA221MKG5S
EMVH630ARA221MKG5S
EMVH630ARA221MKG5S Chemi-Con
MVHRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 196600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVH630ARA221MKG5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVH630ARA221MKG5S EMVH630ARA221MKG5S Hersteller : Chemi-Con MVHRA-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 63 V
auf Bestellung 196742 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EMVH630ARA221MKG5S EMVH630ARA221MKG5S Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_MVHRA_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63VDC 220uF Tol 20% 12.5X16mm AEC-Q200