Produkte > CHEMI-CON > EMVH630GTR471MLN0S
EMVH630GTR471MLN0S
EMVH630GTR471MLN0S Chemi-Con
MVHRA_e-2509159.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 63V
auf Bestellung 637 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVH630GTR471MLN0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVH630GTR471MLN0S EMVH630GTR471MLN0S Hersteller : United Chemi-Con MVHRA_e-2509159.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 63V
auf Bestellung 795 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EMVH630GTR471MLN0S EMVH630GTR471MLN0S Hersteller : United Chemi-Con MVHRA-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz