Produkte > CHEMI-CON > EMVY160ARA100MD55G
EMVY160ARA100MD55G
EMVY160ARA100MD55G Chemi-Con
MVYRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 3 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 24 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 60 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 858 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVY160ARA100MD55G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 3 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 24 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 60 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVY160ARA100MD55G Hersteller : United Chemi-con MVYRA-e.PDF Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (4 X 5.2mm) SMD 60mA 1000h 105°C Automotive T/R
auf Bestellung 3395 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1368
EMVY160ARA100MD55G EMVY160ARA100MD55G Hersteller : Chemi-Con MVYRA-e.PDF Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 3 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
EMVY160ARA100MD55G EMVY160ARA100MD55G Hersteller : Chemi-Con MVYRA_e-2509074.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10UF 16V 20%