Produkte > CHEMI-CON > EMVY350ARA471MKE0S
EMVY350ARA471MKE0S
EMVY350ARA471MKE0S Chemi-Con
MVYRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 70 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 410 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1650 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMVY350ARA471MKE0S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 70 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 410 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMVY350ARA471MKE0S EMVY350ARA471MKE0S Hersteller : Chemi-Con MVYRA_e-2509074.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 35V
auf Bestellung 9268 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EMVY350ARA471MKE0S EMVY350ARA471MKE0S Hersteller : United Chemi-Con MVYRA_e-2509074.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 35V
Mindestbestellmenge: 2
EMVY350ARA471MKE0S EMVY350ARA471MKE0S Hersteller : Chemi-Con MVYRA-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 70 mOhms