Produkte > CHEMI-CON > EMZA350ARA4R7MD61G
EMZA350ARA4R7MD61G
EMZA350ARA4R7MD61G Chemi-Con
MZARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 2.9 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 31.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 176 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMZA350ARA4R7MD61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 2.9 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 31.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMZA350ARA4R7MD61G Hersteller : United Chemi-con MZARA-e.PDF Cap Aluminum Lytic 4.7uF 35V 20% (4 X 5.8mm) SMD 90mA 2000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 6063 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1298
auf Bestellung 4000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2000
EMZA350ARA4R7MD61G EMZA350ARA4R7MD61G Hersteller : Chemi-Con MZARA-e.PDF Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 2.9 Ohms