Produkte > CHEMI-CON > EMZD160ADA101MF73G
EMZD160ADA101MF73G Chemi-Con
MZD_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 1.1 Ohms
Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMZD160ADA101MF73G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 1.1 Ohms, Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EMZD160ADA101MF73G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMZD160ADA101MF73G Hersteller : United Chemi-Con united_chemi-con_09102018_MZD-1398379.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16 Volt