Produkte > CHEMI-CON > EMZR100ARA151ME61G
EMZR100ARA151ME61G
EMZR100ARA151ME61G Chemi-Con
MZRRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 96 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMZR100ARA151ME61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 96 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMZR100ARA151ME61G EMZR100ARA151ME61G Hersteller : Chemi-Con MZRRA-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 1282 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
EMZR100ARA151ME61G EMZR100ARA151ME61G Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0011590392_1-2524739.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 150uF 10V 20%
Mindestbestellmenge: 3
EMZR100ARA151ME61G Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-776012.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 150uF 10V 20%