Produkte > CHEMI-CON > EMZR100ARA152MJA0G
EMZR100ARA152MJA0G
EMZR100ARA152MJA0G Chemi-Con
MZRRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 714 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.19 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMZR100ARA152MJA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 714 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.19 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMZR100ARA152MJA0G EMZR100ARA152MJA0G Hersteller : Chemi-Con MZRRA-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1500uF 10V 20%
auf Bestellung 739 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EMZR100ARA152MJA0G EMZR100ARA152MJA0G Hersteller : Chemi-Con MZRRA-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 1421 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
EMZR100ARA152MJA0G EMZR100ARA152MJA0G Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0011590392_1-2524739.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1500uF 10V 20%