Produkte > CHEMI-CON > EMZS250ARA561MHA0G
EMZS250ARA561MHA0G
EMZS250ARA561MHA0G Chemi-Con
MZSRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 25V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 425 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 8500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EMZS250ARA561MHA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 25V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 425 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EMZS250ARA561MHA0G EMZS250ARA561MHA0G Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0010886927_1-2524700.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 560uF 25V 20% AEC-Q200
auf Bestellung 1533 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EMZS250ARA561MHA0G EMZS250ARA561MHA0G Hersteller : Chemi-Con MZSRA-e.PDF Description: CAP ALUM 560UF 20% 25V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Mindestbestellmenge: 16
EMZS250ARA561MHA0G EMZS250ARA561MHA0G Hersteller : United Chemi-Con al-mzs-bulletin875a-e-171012-1323330.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 560uF 25V 20% AEC-Q200