Produkte > CHEMI-CON > EPAG201ELL121MJ40S
EPAG201ELL121MJ40S
EPAG201ELL121MJ40S Chemi-Con
PAGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 885 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPAG201ELL121MJ40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 885 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EPAG201ELL121MJ40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPAG201ELL121MJ40S EPAG201ELL121MJ40S Hersteller : Chemi-Con PAGLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200Volts 120uF 10X40
Produkt ist nicht verfügbar
EPAG201ELL121MJ40S EPAG201ELL121MJ40S Hersteller : United Chemi-Con al-pag-e-140701-514742.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200Volts 120uF 10X40