Produkte > FESTO CORPORATION > EPCC-BS-45-175-3P-A
EPCC-BS-45-175-3P-A
EPCC-BS-45-175-3P-A Festo Corporation
Hersteller: Festo Corporation
Description: ELECTRIC CYLINDER
Packaging: Bulk
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±20µm
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Termination Style: Connector
Duty Cycle: 100%
Stroke Length: 6.890" (175.00mm)
Ingress Protection: IP40
Motor Type: Stepper
Speed: 7.09 in/s (180.0 mm/s)
Construction: Ball Screw
Load Force (Dynamic): 101.16lbf (450.0N)
Acceleration: 5.00 m/s²
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPCC-BS-45-175-3P-A Festo Corporation
Description: ELECTRIC CYLINDER, Packaging: Bulk, Type: Linear Actuator, Accuracy: ±20µm, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Termination Style: Connector, Duty Cycle: 100%, Stroke Length: 6.890" (175.00mm), Ingress Protection: IP40, Motor Type: Stepper, Speed: 7.09 in/s (180.0 mm/s), Construction: Ball Screw, Load Force (Dynamic): 101.16lbf (450.0N), Acceleration: 5.00 m/s².