Produkte > COILTRONICS / EATON > EPM25361V-15R-1R0D
EPM25361V-15R-1R0D
EPM25361V-15R-1R0D Coiltronics / Eaton
eaton-epm25-1v-30w-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1166-en.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Isolated DC/DC Converters - SMD EPM25 30W 9-36Vin +/-3.3Vout+/- 1A 1.6kV
auf Bestellung 119 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM25361V-15R-1R0D Coiltronics / Eaton
Description: DC DC CONV 30W 9-36VIN 3.3VOUT, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 1A, 1A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM25361V-15R-1R0D EPM25361V-15R-1R0D Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-epm25-1v-30w-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1166-en.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD EPM25 30W 9-36Vin +/-3.3Vout+/- 1A 1.6kV
auf Bestellung 119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EPM25361V-15R-1R0D EPM25361V-15R-1R0D Hersteller : Eaton Electronics eaton-epm25-1v-30w-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1166-en.pdf DC/DC Converters - SMD EPM25 30W 9-36Vin +/-3.3Vout+/- 1A 1.6kV
auf Bestellung 103 Stücke:
EPM25361V-15R-1R0D EPM25361V-15R-1R0D Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-epm25-1v-30w-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1166-en.pdf Description: DC DC CONV 30W 9-36VIN 3.3VOUT
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 1A, 1A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Standard Number: 62368-1
Produkt ist nicht verfügbar
EPM25361V-15R-1R0D Hersteller : EATON ELECTRONICS EPM25-1V-30W.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; SMT
Mounting: SMT
Operating temperature: -40...105°C
Output voltage 2: -15V DC
Body dimensions: 25.4x25.4x10.16mm
Output current 2: 1A
Output current: 1A
Number of outputs: 1
Dimensions: 1"x1"
Output voltage: 15V DC
Input voltage: 9...36V DC
Power: 30W
Efficiency: 90%
Insulation voltage: 1.6kV DC