Produkte > EATON ELECTRONICS > EPM6051V-12R-084SR
EPM6051V-12R-084SR
EPM6051V-12R-084SR Eaton Electronics
eaton-epm6-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1162-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
DC/DC Converters - SMD EPM6 1W 5Vin 12Vout 84mA 1kV
auf Bestellung 572 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM6051V-12R-084SR Eaton Electronics
Description: DC DC CONV 1W 5VIN 12VOUT 84MA, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP Module, Size / Dimension: 0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.7mm x 6.0mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 78%, Current - Output (Max): 84mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM6051V-12R-084SR EPM6051V-12R-084SR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-epm6-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1162-en.pdf Description: DC DC CONV 1W 5VIN 12VOUT 84MA
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP Module
Size / Dimension: 0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 78%
Current - Output (Max): 84mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV