Produkte > EATON - ELECTRONICS DIVISION > EPM6051V-15R-067SH
EPM6051V-15R-067SH
EPM6051V-15R-067SH Eaton - Electronics Division
eaton-epm6-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1162-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: DC DC CONV 1W 5VIN 15VOUT 67MA
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP Module
Size / Dimension: 0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 67mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV
Standard Number: 62368-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM6051V-15R-067SH Eaton - Electronics Division
Description: DC DC CONV 1W 5VIN 15VOUT 67MA, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP Module, Size / Dimension: 0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.7mm x 6.0mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 67mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2 kV, Standard Number: 62368-1.
Weitere Produktangebote EPM6051V-15R-067SH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM6051V-15R-067SH EPM6051V-15R-067SH Hersteller : Eaton Electronics eaton-epm6-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1162-en.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD EPM6 1W 5Vin 15Vout 67mA 2kV