Produkte > EATON ELECTRONICS > EPM6052V-12R-042DR
EPM6052V-12R-042DR
EPM6052V-12R-042DR Eaton Electronics
eaton-epm6-2v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1163-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Isolated DC/DC Converters - SMD EPM6 1W 5Vin +/-12Vout +/-42mA 3kV
auf Bestellung 375 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM6052V-12R-042DR Eaton Electronics
Description: DC DC CONV 1W 5VIN 12VOUT 42MA, Packaging: Tube, Package / Case: 7-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 42mA, 42mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM6052V-12R-042DR EPM6052V-12R-042DR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-epm6-2v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1163-en.pdf Description: DC DC CONV 1W 5VIN 12VOUT 42MA
Packaging: Tube
Package / Case: 7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 42mA, 42mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV