Produkte > EATON ELECTRONICS > EPM7121V-05R-200SH
EPM7121V-05R-200SH
EPM7121V-05R-200SH Eaton Electronics
eaton-epm7-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1164-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
DC/DC Converters - SMD EPM7 1W 12Vin 5Vout 200mA 4kV
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM7121V-05R-200SH Eaton Electronics
Description: DC DC CONV 1W 12VIN 5VOUT 200MA, Packaging: Tube, Package / Case: 7-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 200mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM7121V-05R-200SH EPM7121V-05R-200SH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-epm7-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1164-en.pdf Description: DC DC CONV 1W 12VIN 5VOUT 200MA
Packaging: Tube
Package / Case: 7-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 200mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV