Produkte > EATON - ELECTRONICS DIVISION > EPM7121V-15R-034DH
EPM7121V-15R-034DH
EPM7121V-15R-034DH Eaton - Electronics Division
eaton-epm7-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1164-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: DC DC CONV 1W 12VIN 15VOUT 34MA
Packaging: Tube
Package / Case: 7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 34mA, 34mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 62368-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM7121V-15R-034DH Eaton - Electronics Division
Description: DC DC CONV 1W 12VIN 15VOUT 34MA, Packaging: Tube, Package / Case: 7-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 34mA, 34mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 62368-1.
Weitere Produktangebote EPM7121V-15R-034DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM7121V-15R-034DH EPM7121V-15R-034DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-epm7-1v-isolated-dc-dc-converter-data-sheet-elx1164-en.pdf DC/DC Converters - SMD EPM7 1W 12Vin +/-15Vout +/-34mA 4kV