Produkte > EATON ELECTRONICS > EPM78V1-01R8-01R0R
EPM78V1-01R8-01R0R
EPM78V1-01R8-01R0R Eaton Electronics
eaton-epm78vx-non-isolated-dc-dc-converter-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
DC/DC Converters - SMD DC/DC CONV,EPM78V1,1000MA,1.8V
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM78V1-01R8-01R0R Eaton Electronics
Description: SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 1.8V, Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 26V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output 1: 1.8V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM78V1-01R8-01R0R EPM78V1-01R8-01R0R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-epm78vx-non-isolated-dc-dc-converter-data-sheet.pdf Description: SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 1.8V
Features: Adjustable Output
Packaging: Tube
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output 1: 1.8V